Muzeum v časech pandemie

  •  

Regionální muzeum v Teplicích je z důvodu opatření zavedených proti šíření pandemie koronaviru uzavřeno pro veřejnost do odvolání.

Tato skutečnost však neznamená, že by celé muzeum usnulo jako zámek Šípkové Růženky. Celá řada oddělení a provozů muzea je stále v běhu – a mají se věru co činit, protože i když to nemusí být navenek patrné, i v muzeu se neustále něco děje a rozmanitá péče o obrovské množství schraňovaných sbírkových předmětů neutuchá a ani nemůže počkat.

V provozu tak je nejen Ekonomické oddělení nebo Provozně technické oddělení, zajišťující chod a úklid i očistu budov muzea. Archeologové i přírodovědci se s přicházejícím jarem připravují na plné nasazení v terénu a pořádají sbírky. Specializovaná pracoviště konzervátorských dílen a laboratoře pro konzervaci archeologických kovů se nepřetržitě věnují detailní péči na uchování cenných předmětů.

V rukou historiků a knihovníků je v plném proudu příprava několika výstavních projektů a jedné obsáhlé knihy – doprovodné publikace/katalogu k úspěšné výstavě Umění v nouzi?!

Výstavy pro vás připravujeme nejen v odložených a prodloužených termínech. Zejména aktuální a očekávané Teplicko objektivem Františka Friedricha, významného českého fotografa 19. století, připomenutí 75. výročí osvobození a konce druhé světové války, také novým způsobem, který vám je dokáže přiblížit a zpřístupnit i v pohnutých dobách protiepidemických opatření.

Aktuální informace a novinky pravidelně také uveřejňujeme na webových stránkách muzea i jeho facebookovém profilu. Opomíjen nezůstává ani muzejní youtube kanál. Přes muzejní web si můžete objednat a nechat dopravit řadu zajímavých muzejních publikací o historii a přírodě Teplicka a severozápadních Čech, včetně oceňované a očekáváné novinky Sklo ze Mstišova 1956-64, v níž MgA. Jitka Bažantová provází historií a produkcí sklárny ve Mstišově na Teplicku. I takto lze sledovat a podpořit naši muzejní práci.

 

Radek Spála, pověřen řízením Regionálního muzea v Teplicích


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*