Máme zlato z prvního letošního „živého“ turnaje v šachu

•

Během tropického víkendu 19.-20. června se v Chomutově konal Krajský přebor mládeže s šachu.
Žáci musí během tohoto turnaje odehrát sedm náročných dlouhých partií se zápisem. Na startovních listinách se sešli šachisté čtyř věkových kategorií. Bojovali o body, poháry a i o postupy na podzimní mistrovství Čech.

Výprava ŠK Teplice pod vedením Ing. Vladimíra Hadraby byla opět nejúspěšnější z Ústeckého kraje, náš oddíl dokázal jako jediný vybojovat hned dva přebornické tituly. Naši šachisté se dokázali i v pekelném vedru zkoncentrovat na správnou taktiku a strategii, o to jsou medaile cennější. V kategorii chlapců do 10 let zvítězil s náskokem celého bodu teplický Timofii Bytko.

A zlatý pohár v kategorii vybojoval Jan Václavík systémem start – cíl, vyhrál všech 7 partií. Mezi hráči do 12 let přidal pak do sbírky ŠK Teplice ještě bronz Vladislav Nedohibčenko. Vítězové turnajů Bytko a Václavík získali tedy i právo postupu na Mistrovství Čech mládeže v šachu.