•

Teplický oddíl šermu pořádal již 3. ročník sportovního šermu pro kategorii těch nejmenších šermířů Mini žáků a Mini žaček. Z teplického oddílu vzešla před třemi lety myšlenka na založení této věkové kategorie. Čas dal tomuto nápadu za pravdu. Do Teplic se sjelo 24 chlapců a 11 děvčat. Letošní sezona je v Teplicích silná na šermířský potěr. Za Teplice šermovalo šest chlapců a dvě děvčata. Turnaj proběhl v příjemné sportovní atmosféře, kterou vytvořili společně pořadatelé, trenéři, rodiče a samozřejmě závodníci.

Teplickou osmičku tvořili – Aneta Kmečová, Lucie Černíková, Martin Muller, Adam Souček, Daniel Vach, Martin Černík, Michael Půhoný a Jan Kotala. Systém soutěže byl dvě kola základních skupin, kde ve skupině šermuje každý s každým a následovaly eliminace ve stylu K.O. ( po prohře závodník končí. Kmečová zopakovala svůj výkon z předešlého turnaje.

Bez prohry absolvovala obě kola skupin a přes eliminace prošla, až do boje o zlato. Tam podlehla těsně Mirovské z USK Praha a vybojovala stříbrnou medaili. Chlapci se činili – do finálové osmičky se probojovali hned tři – Muller 5., Souček 7. a Vach 8. O finálovou osmičku prohráli boj Kotala na 14. a Černík na 16. místě. Dobře si na svém prvním turnaji vedli nováčkové Půhoný se 17. a Černíková na 10. místě.

Šerm (1) Šerm (2) Šerm (3) Šerm (4) Šerm (5) Šerm (6) Šerm (7) Šerm (8) Šerm (9) Šerm (10) Šerm (11) Šerm (12) Šerm (13) Šerm (14) Šerm (15) Šerm (16) Šerm (17) Šerm (18) Šerm (19) Šerm (20) Šerm (21) Šerm (22) Šerm (23) Šerm (24) Šerm (25) Šerm (26) Šerm (27) Šerm (28) Šerm (29) Šerm (30) Šerm (31) Šerm (32) Šerm (33) Šerm (34) Šerm (35) Šerm (36) Šerm (37) Šerm (38) Šerm (39) Šerm (40) Šerm (41) Šerm (42) Šerm (43) Šerm (44) Šerm (45) Šerm (46) Šerm (47) Šerm (48) Šerm (49) Šerm (50) Šerm (51)