Cyklozávod Milada oslavil 15 let

•

Další sezonu oblíbeného sportovního seriálu Milada Tour zahájil 15. ročník Cyklozávodu Milada, který v krásném slunečném počasí přilákal přes čtyři stovky závodníků. Jubilejní patnáctý ročník byl plný výborných výkonů.

Již od ranních hodin se v Motoareálu Chabařovice scházeli nejmenší cyklisté, aby vyzkoušeli své mnohdy úplně první závodní pokusy. V kategorii odrážedel vyhrál Jakub Trojan a Eliška Tunklová. V rychlém sledu proběhly souboje na dalších dětských tratích, kde pořadatelé ocenili téměř polovinu startovního pole hodnotnými cenami od hlavního partnera seriálu, Olympie Teplice. Elenka Munčinská, Honzík Nevečeřal, Vaneska Munčinská, Dominik Forman, Andělka Maříková, František Jurka, Lucie Rusňáková, Matyáš Hrdina, Kamila Rusňáková, Štěpán Kalas, Karolína Lánová, Viktor Vilk – to jsou jména vítězů napříč dětskými kategoriemi.

Všichni malí závodníci využívali bohatý doprovodný program, kde vedl populární skákací hrad Krokodýl a dětský koutek Olympia Teplice s herními komponenty a malováním na obličej. Rodinný závod suverénně vyhráli Voborníci, na druhém místě byli Přenosilovi a bronz brali Nejedlíci.

Hodinu po poledni v téměř letních teplotách byl odstartován závod na padesát kilometrů, na který vyrazilo otestovat svoji formu 118 bikerů. V cíli se první objevil Adam Lávička z Kross Bikeranch teamu, který letos novou padesátikilometrovou trať  zdolal za 1 hodinu 37 minut a 21 vteřin. Téměř dvě minuty po vítězi dojel druhý Jakub Špaček (1:39:05) z týmu Miraracing/ skibikecentrum, který druhou pozici uhájil těsně před Filipem Chýlem z UCC. Jemu časomíra naměřila pouze o dvě tisíciny vteřiny horší čas. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Vendulka Praská z KILPI KOME Klub Kraslice, která brala zlato s téměř pětiminutovým náskokem v čase 2hodiny 4 minuty a 30 sekund. Druhá dojela ústecká učitelka Magda Kovaříková v čase 2:09, bronzová příčka připadla Zdeňce  Ippoldtové z Bikesportu Ústí nad Labem.

Na kratší dvaceti pěti kilometrové trati proletěl vítěz Petr Lisičan cílem již po necelých 54 minutách od startovního výstřelu. Vítěz byl z týmu Eleven Bike Teamu. Dresy Ústeckého centra cyklistiky byly na stupních vítězů k vidění často. Nejinak tomu bylo i při ceremoniálu na krátké trati. Druhý  byl Ondřej Štilip z UCC v čase 54:36. Třetí příčku obsadil zelený trikot Marka Přenosila z TJ Stadion Louny, čas 54:40. Za zmínku stojí i šesté místo (2. v kategorii) Káji Sedláčka, který pro všechny závodníky tratě připravil, vymyslel a označil. Ženskou kategorii suverénně vyhrála Iva Kovaříková z UCC v čase 58:19. Za ní se seřadily její týmové kolegyně Tereza Stehlíková na druhém místě a Barbora Maříková na místě třetím.

Jubilejní patnáctý ročník se vydařil. Závodníci chválili změnu trasy, kde kvitovali techničtější pasáže na úkor rovinatých úseků.