Další ročník Sayfyho Memorialu se vydařil

•

Devátý ročník cyklistického závodu Sayfyho Memorial se uskutečnil v tradiční den, 28. září. Závod a vzpomínku uspořádala za pomoci známých a kamarádů rodina Davida „Sayfyho“ Seifrta, který v tento den před devíti lety tragicky zahynul.

Opět byl závod odstartován z Eurocampu Barbora a trasa vedla krásnou přírodou v okolí jezera. Ve čtyřech kategoriích závodu se zúčastnilo více jak 200 závodníků a závodnic.

V kategorii Hobby závodníci změřili své síly na trati dlouhé 13 km bez rozdílu věku. S časem 34 minut zvítězil sedmnáctiletý Jakub Vaněk, který dojel do cíle jen minutku před Janem Křivonoskou. Na třetím místě se umístil Tomáš Kalců z týmu Sweep Sport. Nejrychlejší ženou ve stejné kategorii byla s časem 38:51 Kateřina Pavlová z týmu Bicykl Kříž Team Ústí nad Labem. Na druhém místě dojela Adéla Nestlerová, které předjela svou soupeřku Naďu Bublovou o pár desetin vteřiny.

V kategorii Junior se předvedli mladí nadějní cyklisté do 18 let na trati 26 km. Nejrychlejším časem 57:58 se ukázal Matěj Klaus z Bicykl Kříž Team Ústí nad Labe. Následoval ho Martin Bárta a Marek Pacholík. Kategorii Juniorek zajela nejrychleji Petra Bublová z Koloshop Teamu s časem 1:15, jako druhá dojela Tereza Matúšová a na třetím místě se umístila Markéta Juříčková.

V kategorii Dravci se utkali závodníci nad 35 let na trase dlouhé 26 km. Nejlepším Dravcem se stal s časem 57:57 Vlastimil Veverka z Koloshop Teamu. Na druhém místě se velmi těsně umístil Marek Bušek a na třetím místě ho následoval Daniel Nosek z týmu MK-Cyklo Děčín. Velice nás potěšila větší účast žen v této kategorii. S krásným časem 1:12 první místo vybojovala Ivana Kopecká z týmu MK-Cyklo Děčín. Druhý nejlepší čas v této kategorii měla Martina Stehlíková, která předjela o necelou minutku třetí Agátu Vaňkovou.

V hlavní kategorii Elite se závodníci utkali na trati o délce 39 km. V cíli se šlapalo o vteřiny a první místo s časem 1:24:18 vybojoval Jan Wolf z týmu Regal Bike Teplice. Na druhém místě dojel Filip Slajchrt z Koloshop Teamu a třetím nejrychlejším mužem v této kategorii se stal Tomáš Trunschka z týmu KL Sport Most.

Nejrychlejší ženou v hlavní kategorii byla Barbora Maříková z Bicykl Kříž Team s časem 1:45. Druhou nejlepší závodnicí se stala Magda Kovaříková ze stejného týmu. A na třetím místě se umístila Jana Vápeníková z týmu Chironax Dental Servis.