Do Teplic přijeli šachisté z 33 zemí

•

V neděli 23. června ve Sportovní hale v Teplicích skončil 17. ročník devítidenního mezinárodního šachového turnaje Teplice Open. Svým průměrným ratingem se jednalo o nejsilnější otevřený šachový turnaj v České republice. Na turnaj, který pořádá Šachový klub Teplice, se sjelo 240 šachistů z 33 zemí. Startovalo 18 velmistrů a 30 mezinárodních mistrů.

Vítězem se stal nizozemský velmistr Max Warmerdam, který získal 7,5 bodu z devíti partií. Na druhém místě skončil velmistr Jingyao Tin ze Singapuru a na třetí místo obsadil velmistr Alexander Donchenko z Německa. Ti měli stejný počet bodů jako vítěz a tak o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. Turnaj byl velmi úspěšný pro české šachisty, neboť na konečné listině byli mezi prvními deseti hráči hned tři. Jiří Štoček, Václav Finěk a Vlastimil Babula. Velký český talent čtrnáctiletý mezinárodní mistr Václav Finěk obsadil v silné konkurenci šesté místo a zvítězil v kategorii juniorů do osmnácti let. Poslední den navštívil turnaj i primátor Teplic Jiří Štábl, který mu udělil svou záštitu. Pořadatelé děkují městu Teplice, Ústeckému kraji a všem sponzorům za podporu. Turnaj byl financován i z FIDE Open Aid Project Mezinárodní šachové federace.