Fotbalový tým ze Salesiánského střediska přivezl z turnaje putovní pohár

•

Na turnaji o putovní pohár blahoslaveného P. G. Frassatiho v Plzni se letos fotbalovému týmu ze Salesiánského střediska Štěpána Trochty opravdu dařilo. Chlapci ze střediska v Trnovanech vybojovali putovní pohár a vůbec poprvé v historii ho přivezli do Teplic. Jedná se o sérii 3 fotbalových turnajů napříč salesiánskými středisky v České republice. Střediskový, žluto-modrý tým z Teplic, již několik let o tento úspěch usiloval.

„Do Plzně jsme vyrazili již v pátek odpoledne. Po  příjezdu jsme se vydali na obhlídku města. Navštívili jsme (alespoň zvenku) stadion aktuálně vedoucího týmu naší fotbalové ligy. Prošli si krásně nasvětlené město v rámci akce BLIK BLIK 2022. Po příchodu již nebylo možné prodlévat a nastal čas na odpočinek pro nadcházející náročný den. V sobotu ráno začal očekávaný program. Fotbalový turnaj. Turnaje se účastnilo 8 týmů, 5 v naší kategorii starších a 3 v mladší. Našimi konkurenty byly týmy z Prahy – Kobylis, Ostravy a za domácí nastupovaly 2 týmy. V rámci dopoledního bloku byla odehrána základní část formou každý s každým a po obědě následovalo čtvrtfinále a finálový souboj. Základní část zvládli naši kluci chvalitebně, získali 2. místo v bodování a zaostali jen za kluky z Prahy. Ve čtvrtfinále si poradili s Ostravou a v konečném finále porazili domácí reprezentanty v náročném zápase,“ popisuje průběh turnaje Karel Svoboda ze salesiánského střediska.

Další turnaj se odehraje za pár měsíců v Prostějově. Uvidíme, zda místní fotbalový tým dokáže svůj nárok na putovní pohár znovu obhájit.